Ispanija – Portugalija 8d. (lėktuvu)

1 diena. Skrydis Vilnius – Madridas. Atvykimas į Madridą. Pervežimas į viešbutį, apgyvendinimas. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Madridą – vieną įspūdingiausių Europos sostinių, kurios istorijos šaknys glūdi dar X a.: senasis miestas, tipiškas Lotynų kvartalas, viduramžiška Villa aikštė. Centrinė Plaza Mayor aikštė, kurioje vyko daugybė istoriškai svarbių įvykių: egzekucijos, bulių kautynės, inkvizicijos teismai, turgūs, kaukių baliai. Esant galimybei, pageidaujantiems, vakarą siūlome praleisti restorane su *Flamenko programa. Ispaniškasis flamenko – tai ne tik šokis, bet įtaigiai ir meniškai išreikštas gyvenimo džiaugsmas ir liūdesys. Nakvynė viešbutyje.

Ispanija. Madridas.Ispanija. Madridas. Karalių rūmai.Ispanija. Madridas. Didžioji aikštė.

2 diena. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Ispanijos sostinę Madridą: Kolumbo ir Ispanijos aikštės, Paseo Prado alėja, Gran Via alėja – viena iš svarbiausių miestiečių apsipirkimo ir pramogų vietų, Atoča stotis, „Saulės vartai“, kurių viduryje stovi Karolio III statula ir žymioji statula – lokys prie žemuoginio medžio – Madrido simbolis. Jis simbolizuoja, kad Madridas – Ispanijos širdis. Karalių rūmai – Ispanijos karalių rezidencija nuo Karlo III iki Alfonso XIII laikų. Išvyka į Toledą – vieną svarbiausių istorinių ir kultūrinių Ispanijos centrų. Kadaise būtent šis miestas buvo senoji Ispanijos karalystės sostinė. Ekskursija po senamiestį, aplankant didingąją Toledo *katedrą, kurios interjere ir eksterjere susipina skirtingi architektūros stiliai, *Šv.Tomo bažnyčią, kurioje saugomas El Greko šedevras „Grafo Orgaso laidotuvės“ bei žydų rajoną Chuderiją. Seniausia Europoje Baltoji Šv.Mergelės Marijos bažnyčia ir Del Transito sinagoga, pastatyta XII a., žavinti išskirtiniu interjeru. Nakvynė viešbutyje.

Ispanija. Madridas. Miesto panorama.Ispanija. Madridas. Prado muziejus.Ispanija. Toledas. El Greko namas.

3 diena. Pusryčiai. Išvykimas į Portugaliją. Atvykimas į Alantežo provincijos sostinę Evorą (UNESCO kultūros paveldas), vieną gražiausių išlikusių viduramžių miestelių Portugalijoje. Evoros architektūra traukia kiekvieno romantiko akį: didingos romėniškos šventyklos, dailūs balti nameliai, papuošti tradicinėmis „azulejo“ plytelėmis ir svajingais balkonais; renesanso palikimas – elegantiški fontanai, maurų kiemeliai, gotikinės durys ir bokšteliai… Ekskursija po miestą. Aplankysite XIIa. katedrą, romėnų laikus menančios *Dianos šventyklos griuvėsius ir unikalią *Kaulų koplyčią, kurią pranciškonų vienuolis pastatė iš 5000 mirusių žmonių kaulų, senąjį universitetą. Išvykimas į Lisaboną. Nakvynė viešbutyje.

Portugalija. Evora. Dianos šventykla.Portugalija. Evora. Senamiestis.Portugalija. Evora. Katedra.

4 diena. Pusryčiai. Ekskursija po Portugalijos sostinę Lisaboną, išsidėsčiusią ant septynių kalvų prie Težo upės žiočių. Lankysite ant rytinės Lisabonos kalvos stūksančią *Šv.Jurgio pilį – buvusią maurų tvirtovę, o vėliau ir karališkosios šeimos rezidenciją. Nuo pilies terasos gėrėsitės nuostabiais vaizdais į Težo upę, Alfamos rajono stogus ir uostą. Siauromis, akmeninėmis gatvelėmis leisitės į viduramžių dvasia alsuojantį Alfanos rajoną. Lankysite Šv.Antano bažnyčią, pastatytą jo gimimo vietoje; Alfamos jūreivių rajoną ir seniausią sostinės pastatą – didingąją Lisabonos katedrą. Laisvas laikas kavos puodeliui. Pažintį su Lisabona tęsite istoriniame miesto centre Baiša, atstatytame po žemės drebėjimo, įvykusio 1755m. Nepriklausomybės prospektas, Restauratorių aikštė su granito obelisku, pastatytu 1886m., Lisabonos širdis – Rossio aikštė su nuostabiais bronziniais fontanais, Nacionalinis Marijos II-osios teatras, Komercijos aikštė. Belemo rajonas – neatsiejama Portugalijos aukso amžiaus dalis. 1495m. žengęs į sostą Emanuelis I iš svaiginamo ekspansijos nešamo pelno statė didingus pastatus. Įspūdingiausi prašmatnios, emanuelinės architektūros pavyzdžiai – *Šv.Jeronimo vienuolynas ir *Belemo bokštas. Apžiūrėsite Belemo sargybos bokštą – švyturį ir gotikinį Šv. Jeronimo vienuolyną, kuriame ilsisi garsiojo jūrų keliautojo Vasko da Gamos palaikai, paminklą Jūrų užkariautojams. Esant galimybei, pageidaujantiems už papildomą mokestį vakare siūlome vakarienę nacionaliniame restorane su „Fado“ programa. Nakvynė viešbutyje.

Portugalija. Lisabona. PilisPortugalija. Lisabona.Portugalija. Lisabona. Beleno bokštas.

5 diena. Pusryčiai. Išvykimas į pasaulio piligrimų centrą Fatimą – Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą. Apžiūrėsite *Šv.Mergelės Marijos baziliką, kurios aikštė talpina 300000 maldininkų. Kelionė į antrą pagal dydį Portugalijos miestą Portą. Jei Lisabona yra šalies „langas į Europą“, tai Portas – „langas į Portugalijos kultūros ir tradicijų sielą“. Pažintis su istoriniu Porto centru (UNESCO kultūros paveldas): Porto Katedra, labiau panaši į tvirtovę, kurios rūstūs mūrai primena aršių kovų laikus; gražioji Aliados gatvė ir Sao Bento geležinkelio stotis; Porto simbolis – 78m aukščio Clerigos bokštas. Ribeira – senojo Porto siaurų gatvelių labirintas ir Doro upės krantinė. *Pranciškonų bažnyčia, garsėjanti nuostabiu interjeru, dekoruota paauksuoto medžio raižiniais, įžymieji Biržos rūmai, paminklas Jūrų keliautojui Henrikui. Esant galimybei, lankysite prabangius neoklasikinius XIXa. *Bolsa rūmus. Juose kadaise buvo įsikūrusi Porto birža. Prabanga juntama ir rūmų viduje – ypač išpuoštas arabiškasis kambarys, primenantis Granados Alhambros rūmų stilių. Esant galimybei, *plaukimas laivu Doro upe. Ekskursija į kairiajame Doro upės krante įsikūrusią vieną iš portveino daryklų. Čia paragausite portveino ir sužinosite, kaip jis gaminamas. Nakvynė viešbutyje.

Portugalija. Fatima. Šv.Mergelės Marijos bazilika.Portugalija. Portas. Pranciškonų bažnyčia.Portugalija. Portas. Miesto panorama.

6 diena. Pusryčiai. Išvykimas į Ispaniją. Kelionė į miestą – muziejų Salamanką (UNESCO kultūros paveldas). Salamanka – vienas gražiausių Ispanijos miestų su siauromis senamiesčio gatvelėmis, jaukiomis aikštėmis, kurioms žavesio suteikia iš skaisčiai geltono akmens sumūryti namai. Ekskursija po istorinį miesto centrą: Didžioji aikštė, barokinė Dvasininkų bažnyčia, priklausanti katalikiškajam universitetui, XVI a. barokinis Kriauklių namas, jo fasadai puošti kriauklių geldelėmis, simbolizuojančiomis maldininkų kelionę į Santjago de Kompostelą; romaninė senoji ir vėlyvosios gotikos naujoji Katedros, Salamankos universitetas. Nakvynė viešbutyje.

Ispanija. Salamanka. Universitetas.Ispanija. Salamanka. Miesto panorama.Ispanija. Salamanka. Rotušė.

7 diena. Pusryčiai. Kelionė į Šv. Teresės miestą – Avilą. Čia ji įsteigė karmelitų vienuolyną, čia yra Šv. Teresės aikštė, čia galima paragauti Teresės paeljos ar Teresės vyno… Miestą supa viduramžių gynybinė siena su vartais ir 88 bokštais. Ekskursija po senamiestį, kuriame gausu bažnyčių ir vienuolynų: Avilos katedra, Šv.Teresės vienuolynas, Įsikūnijimo ir Šv.Juozapo bei Šv.Tomo domininkonų vienuolynai, Šv.Vincento bažnyčia. Išvykimas į vieną įdomiausių Kastilijos miestų – Segoviją. Jame buvo įkurti ispanų kortesai, čia buvo Kastilijos karalių Alfonso X ir Henriko IV rezidencija, Šv.Mykolo bažnyčioje karūnuota karalienė Izabelė. Apžiūrėsite įspūdingą *Segovijos katedrą, kurioje vėlyvoji gotika susilieja su naujomis renesanso srovėmis. Katedrą juosia buvęs žydų rajonas Chuderija, kuriame apžiūrėsite Kristaus kūno bažnyčią. Aplankysite gražiausią mieste Chuano Narsiojo aikštę su Segovijos didvyrio Chuano Narsiojo paminklu. Esant galimybei lankysite *La Granja rūmus – „Mažąjį Versalį“, kuriuos pastatė pirmasis Burbonų karalius Pilypas. Rūmus supa nuostabus parkas su tvenkiniais ir fontanais. Išvykimas link Madrido. Nakvynė viešbutyje.

Ispanija. Avila. Šv. Vincento bazilika.Ispanija. Avila.Ispanija. Avila. Katedra.

8 diena. Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis MadridasVilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų).

 

Į kainą įskaičiuota:

 • Skrydis Vilnius – Madridas – Vilnius,
 • rankinis orlaivio bagažas (vienam keliautojui – 1 vienetas, 10kg.),
 • kelionė autobusu,
 • 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa su vietiniu gidu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, registruojamo bagažo mokestis, bilietai į mokamus objektus, miestų turistiniai mokesčiai, pietūs, vakarienės, arbatpinigiai, asmeninės išlaidos, papildomos pramogos, paslaugos.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~90 – 110 Eur.

 

Išvykimo datos:

 • 2018.04.15, kaina nuo 989eur/asm.
 • 2018.05.13, kaina nuo 989eur/asm.
 • 2018.06.10, kaina nuo 989eur/asm.
 • 2018.10.06, kaina nuo 989eur/asm.

 

Noriu!

NORIU!

Susisiekti

Susisiekite