Nepamirštamas savaitgalis Maltoje 4d.!

Kelionės privalumai:

 • Maltos sostinė Valeta – tikras istorijos lopšys.
 • Lankysitės „tyliajame mieste“ – Mdinoje ir grožėkitės siaurose gatvelėse normanų ir baroko architektūros pastatais.
 • Atraskite Gozo salos žavingus gamtos kampelius.
 • Paskanaukite Maltos kulinarijos paveldo patiekalų.
 • Grožėkitės skaidria Viduržemio jūra.

1 diena. Skrydis Vilnius – Malta. Viduržemio jūros viduryje, tarp Sicilijos ir Tuniso yra nedidelis žemės lopinėlis, vadinamas Malta. Mažą Maltos respubliką sudaro septynios salos, užimančios net 200 kartų mažesnį plotą nei Lietuva. Tik trys didžiausios salos – Malta, Gozas ir Kominas – yra gyvenamos. Nuo senų laikų savo įtaką Maltoje stengėsi plėsti įvairios tautos, nes kontroliuoti šį salyną reiškė valdyti visą Viduržemio jūros regioną. Saloje šeimininkavo finikiečiai, romėnai, arabai, normandai, ispanai. XVI amžiuje saloje įsiviešpatavo Šv. Jono (Maltos) riterių ordinas, atnešęs į salą savo kultūrą bei tradicijas. Atraskite savo akimis šalį esančią ant Rytų ir Vakarų kultūrų slenksčio, klajokite svajingomis vidu­ramžius ir senovės Romos laikus menančio­mis gatvelėmis… Atskridę į Maltos oro uostą, *vietiniu transportu vykstate į vieną iš Maltos kurortų. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė viešbutyje.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „malta“

2 diena. Pusryčiai. Kelionė į senąją salos sostinę Mdiną, dar vadinamą „tyliuoju miestu“ – jos siauromis viduramžių gatvėmis beveik nevažinėja automobiliai. Tai vienas geriausiai išlikusių senovinių Europos miestelių. Viduramžių statiniai stovi greta puošnių barokinės architektūros pastatų, siauras gatveles šešėlyje slepia puošnūs Maltos kilmingųjų rūmai. Aplankysite barokinę *Šv. Pauliaus katedrą, vadinamą miesto širdimi. Pageidaujantys galės aplankyti Vilhenos rūmuose įsikūrusį *Nacionalinį gamtos istorijos muziejų, kuriame saugomas vienas iš įspūdingiausių eksponatų – 4 tūkstančių metų senumo mumifikuotas krokodilas iš Egipto. Grožėsitės nuo skardžio atsiveriančia pasakiška panorama. Vykstate į ekskursiją – pažintis su šalies sostine, miestu – tvirtove Valeta. Maltos sostinė – svarbiausias uostas, kuriame vyrauja baroko architektūra ir jį puošia nuo XVI a. išlikę pastatai. Sakoma, kad Valeta buvo statytas “džentelmenų džentelmenams”. Iš ties, tai yra pirmasis ant braižybos lentos suplanuotas ir pastatytas Naujųjų laikų miestas. Aplankysite pirmąją šio miesto *Dievo Motinos pergalės katedrą, pasigrožėsite Karmelitų bažnyčia ir didingais Ordino Didžiųjų magistrų rūmais, *Šv. Elmo fortu – miesto vartais, įtvirtinimais ir bastionais, *Šv. Jono katedra, *Šv. Povilo bažnyčia. Laisvas laikas Valetoje. Grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „malta mdina“Susijęs vaizdas

3 diena. Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie jūros arba **visos dienos išvyka į Gozo salą. Iš Maltos keltu kelsitės į Gozo salą (plaukiama apie 25 min.) Mažesnė, žalesnė ir šiek tiek kvepianti provincija  – taip keliais žodžiais galima apibūdinti Gozo salą, lyginant ją su didžiausia iš šio salyno salų, Malta. Vaizdingos pakrantės, megalito šventyklos, didinga citadelė – tai tik keletas salos įžymybių. Gozo sala – antroji pagal dydį Maltai priklausanti sala, nuo savo didžiosios sesės nutolusi 5 km. Manoma, jog pirmieji gyventojai, greičiausiai atvykę iš Sicilijos, saloje įsikūrė apie 5000 m. pr. Kr. Anot mitologijos, Gozo sala yra legendinė Kalipsės sala, paminėta ir Homero „Odisėjoje“. Iš uosto vykstate į pačiame salos viduryje esančią sostinę Viktoriją, dar vadinamą Rabatu, kuris išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „priemiestis“. Pakilus ant kalvos apžiūrite Viktorijos viduramžių citadelę, nuo kurios sienų atsiveria visos salos panorama. Pasivaikštote sostinės gatvelėmis, apžiūrite XVII a. Šv. Jurgio bažnyčią. Ekskursiją tęsiate link natūraliai suformuotos nuostabaus grožio arkos, kurią išgriaužė jūra – Azuro lango, dar kitaip vadinamos „Žydruoju langu“. Tai tikras Gozo salos lobis, kuris pritraukia mėgstančius nardyti po itin skaidrius jūros vandenis bei gėrėtis nuostabia jūros augalija ir gyvūnija, milžiniškomis uolų nuolaužomis, kurių dar nespėjo pasigrobti jūra. Šios arkos aukštis – 50 metrų ir tai labiausiai fotografuojama vieta visoje Maltoje. Tai gamtos stebuklas, kurį turėtumėte suskubti aplankyti, nes mokslininkai konstatuoja, kad greičiausiai po kelerių metų viršutinė šios uolos dalis sugrius ir nuostabiojo Žydrojo lango nebeliks. Vykstate iki netoliese esančios Vidinės jūros – prieš milijonus metų susiformavusio telkinio, kurį nuo jūros skiria aukštos uolos. Šią seklią lagūną su jūra jungia 100 metrų ilgio tunelis ola. Smagiausia pramoga – sėsti į vietinio gyventojo vairuojamą valtelę ir *praplaukti pro tuos urvus į Viduržemio jūrą. Plaukiant galima išvysti krokodilo, ryklio, netgi šypsenėlės uolas. Vykstame į uostą ir plaukiame atgal į Maltą. Sugrįžimas į kurortą. Nakvynė viešbutyje.

Susijęs vaizdasSusijęs vaizdas

4 diena. Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko išvykimas *vietiniu transportu į Maltos oro uostą. Skrydis Malta – Vilnius.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Malta – Vilnius,
 • rankinis orlaivio bagažas (vienam keliautojui 1 vienetas),
 • 3 nakvynės su pusryčiais 3* viešbutyje,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės išlaidos, papildomos paslaugos.
 • ** Visos dienos išvyka į Gozo salą ~ 60 EUR (kai į išvyką vyksta ne mažiau kaip 10 turistų. Keičiantis keltų bilietų ir vietinio transporto bilietų kainoms – išvykos kaina gali keistis). Užsakoma ir apmokama iš anksto prieš išvykimą kelionių agentūroje.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 100 EUR. 

 

Išvykimų datos:

 • 2018.03.22, kaina nuo 485eur/asm.
 • 2018.05.10, kaina nuo 485eur/asm.
 • 2018.06.14, kaina nuo 521eur/asm.
 • 2018.09.13, kaina nuo 485eur/asm.
 • 2018.10.18, kaina nuo 485eur/asm.
Noriu!

NORIU!

Susisiekti

Susisiekite