Pietų Kroatija. Poilsis prie Adrijos jūros 11d.

Kelionės privalumai

 • Jau 17 -tąjį sezoną – populiariausias ir turbūt gražiausias pietų Kroatijos kurortas – Makarska.
 • Kultūros vertybės ir gamtos grožybės tarp kalnų ir jūros.
 • Galimybė derinti poilsį su pažintinėmis išvykomis. Zadaras – „Mažoji Roma“, seniausias visos Kroatijos miestas – uostas su vieninteliais pasaulyje jūros vargonais.
 • Galimybė aplankyti Bosniją – Hercegoviną.
 • Saulėti kampeliai prie Adrijos jūros: Splitas, Trogiras.
 • “Ant bangų sapnuojanti plaštakė“ – saulėta Hvaro sala.
 • „Auksinis ragas“ pietinėje Brač salos pakrantėje – itin mėgstamas paplūdimys.
 • Plitvicos ežerų nacionalis parkas – UNESCO pasaulio paveldas.
 • Dubrovnikas – “Adrijos perlas”, tikras šalies lobynas.
 • Geriausia žaidimų aikštelė – jūra! Daug saulės ir švaraus bei šilto vandens – puikios sąlygos atostogoms su šeima!
 • Trakoščiano pilis – nuostabi neogotikinė rezidencija – viena iš lankomiausių Zagorjės vietų.
 • 7 nakvynės kurorte!

1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją. Atvykimas į *Budapeštą. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis ir autobusu po miestą: Budos pilies ansamblis su barokine Šv.Trejybės kolona, gotikine Dievo Motinos bažnyčia, kurioje vykdavo karūnavimo ir karalių vedybų ceremonijos, Pešto panorama nuo neoromaninės tvirtovės – Žvejų bastiono, XIV a. statyti Karalių rūmai. Peštas: neogotikiniai Parlamento rūmai, neorenesansinė Šv.Stepono katedra – bazilika, Operos ir baleto teatras. Išvykimas iš Budapešto. Atvykimas į Kroatiją. Nakvynė viešbutyje.

Vengrija. Budapeštas. Vengrija. BudapeštasVengrija. Budapeštas

3 diena. Pusryčiai. Išvykimas į garsų visoje Europoje *Plitvicos ežerų nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Kelionė pėsčiomis, traukinuku ir laiveliu po krioklių, ežerų, miškų ir paukščių pasaulį. Daugybė upelių ir krioklių čia jungia vienas šalia kito įvairiame aukštyje išsidėsčiusius 16 krištolo skaidrumo ežerų. Natūraliai susiformavęs unikalus gamtovaizdis, gausi ir įvairi augalija, turtinga kontrastingų spalvų gama padovanos ramybės ir harmonijos pojūtį. Išvykimas į Zadarą. *Zadaras – vienas didžiausių Dalmatijos regiono ir seniausių visos Kroatijos miestų, skaičiuojantis trečiąjį savo gyvavimo istorijos tūkstantmetį. Svarbios lankytinos vietos ir istorinis miesto palikimas yra 1 km ilgio ir vos 500 m pločio pusiasalyje, senamiesčio centre, kuriame draudžiama važinėti automobiliams. Uosto pusėje prisišvartuoja keltai. Mieste išlikę romėnų forumo griuvėsiai, įspūdinga IX šimtmetyje pastatyta Šv.Donato bažnyčia.  Išvykimas iš Zadaro, kelionė prie nepakartojamo grožio Adrijos jūros pakrantės, vadinamos Makarska RivjeraApgyvendinimas ir nakvynė privačiame sektoriuje Makarskos kurorte.

Kroatija. Plitvicos NPKroatija. Plitvicos NPKroatija. Plitvicos NP

4 – 9 dienos.6 poilsio dienos prie Adrijos jūros. Mėgausitės stebinančiai skaidria žydra jūra ir skaisčios saulės spinduliais, klausysitės tik naktį nurimstančių cikadų ir kvėpuosite pušų ir levandų aromatu dvelkiančiu tyru kalnų oru.

Pageidaujantiems pažinimo organizuojame šias nemokamas išvykas:

Pažintinę ekskursiją poMakarskos kurortą: uosto promenada su vešlių palmių alėja; miesto centras – Kačičiaus aikštė, nuo kurios prasideda vaizdingų gatvelių labirintas. XVIII a. Šv. Morkaus bažnyčia, šalia kurios šurmuliuoja turgus; Pranciškonų vienuolynas su turtingiausiu pasaulyje kriauklių rinkiniu. Vepric šventavietė – kroatiškasis Lurdas – Šv.Mergelės Marijos apsireiškimo vieta. Sutemus čia sužimba šimtai žvakučių, sustiprinančių ramų šios vietos didingumą.

Išvyką į *Trogirą  Splitą. Trogiras – tipiškas viduramžių miestelis, tačiau neįprastas tuo, kad įsikūręs salelėje, o su sausuma sujungtas tik nedideliu tiltuku. Kartais dėl šios priežasties Trogiras vadinamas „Venecijos miniatiūra“. Matysite Šv.Lauryno katedrą – vieną iš Dalmatijos meno viršūnių, XIV-XV a. rotušę, renesansinius Žemyno vartus, gotikinius Čipiko rūmus. Splitas – svarbiausias ir bene judriausias Dalmatijos miestas, vienas aktyviausių Dalmatijos uostų, tai didelis prekybinis bei kultūrinis centras. Pažintinė ekskursija: antikiniai Romos imperatoriaus Diokletiano rūmai su Aukso, Sidabro, Vario ir Geležies vartais, Promenada, imperatoriaus mauzoliejus – dabartinė katedra, baptisterija – buvusi Jupiterio šventykla, Tautos aikštė su XVa. rotuše.

Poilsis prie Adrijos jūros arba išvykos ** už papildomą mokestį (susirinkus ne mažesnei kaip 15 asmenų grupei):

Vakaro išvyka– **Saulėlydis Biokovo kalnuose. Vadovo paslaugos ir vakarienė įskaičiuoti. Biokovo kalnų gamtos parkas aukščiausias ir didžiausias visoje Dalmatijoje. Aukščiausia viršūnė – Šv.Jurgio kalnas 1762 m. 23 km automobiliui kylant vingiuotu  kalnų keliu žavėsitės kalnų didybe, stačiais skardžiais, akmeninėmis piemenų trobelėmis, vėliau pamažu pėsčiomis kopsite (apie pusvalandį) akmenuotu taku į Šv.Jurgio kalną, gėrėdamiesi tobulu kraštovaizdžiu. Vaizdas nuo kalno viršūnės leidžia pažvelgti į kerinčio grožio salas, kurias švelniai glosto Adrijos bangos. Abejojantiems savo fizinėmis galimybėmis ar sveikata, rekomenduojame į viršūnę nekopti. Vakarėjant  kilsite į dar vieną viršūnę pasidžiaugti dieviško grožio saulėlydžiu, kai kalnai nusidažo  purpurine spalva, o jūroje mirguliuoja saulės rausvi spinduliai.  Po šio neįtikėtino gamtos spektaklio bus pateikta gardi naminė vakarienė – ant grotelių kepta mėsa,  naminė duona, vynas ir rakija. P.S. nepamirškite apsiauti patogia avalyne neslystančiu padu ir šiltai apsirengti – nusileidus saulei kalnuose vėsu (tiks sportiniai bateliai, storas megztinis ar striukė).

Dienos išvyka į legendinį miestą – tvirtovę **Dubrovniką, savo grožiu stebinantį net daug mačiusį keliautoją. Jo senamiestis apjuostas pylimais ir dviejų kilometrų ilgio įspūdingo pločio ir aukščio *siena, nuo kurios atsiveria jaukus ir tuo pačiu iškilnus viso miesto vaizdas. Siaurutės miesto gatvelės nuves prie didingų Sponzos ir Kunigaikščio rūmų su miesto globėjo Šv. Blažiejaus bažnyčia, Katedros su Ticiano Mergelės Marijos dangun ėmimo paveikslu ir eksponatais turtingų muziejų. Dubrovnikas – tikras architektūros šedevras, dėl išskirtinio savo grožio įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Sakoma, kad pasaulyje su Dobrovniku gali lygintis nebent Venecija ir Amsterdamas.

Plaukimas (**kruizas) laivu į Brač ir Hvar salas. Visos dienos išvyka. Pietūs ir vynas įskaičiuoti.   Hvaras – lyg kokteilis iš dangaus žydrumo įlankų, alyvmedžių giraičių, vynuogių sodų, žalių pinijų miškelių bei svaiginančio rozmarino ir levandos aromato. „Lieknoji gražuolė“ yra maždaug 70km ilgio ir 4-11km pločio. Virš Hvaro salos saulė šviečia daugiausiai dienų per metus. Brač – sniego baltumo kalkakmenis, „Bračo marmuras“, jau nuo Antikos laikų yra nemirtingas salos istorijos liudininkas.  Suklotas į rūmus, jis apjuosia turtų ir galios centrus: Diokleciano rūmus Splite, Reichstago pastatą Berlyne, amerikiečių pasididžiavimą – Baltuosius rūmus, Parlamentą Vienoje bei prabangius rūmus Venecijoje. Tai trečia pagal dydį ir aukščiausiai iškylanti sala Kroatijoje. Bračo plotas yra 395 km², ilgis apie 40 km, o plotis – 13 km. Išplauksite iš Makarskos kurorto uosto, gėrėdamiesi vaizdingais Biokovo kalnais, atplauksite į Hvaro salą, kuri išsidėsčiusi vidurio Dalmatijos archipelage. Lankysite vieną iš salos žvejų gyvenviečių, pasivaikščiosite jaukiomis, siauromis gatvelėmis. Kroatiškų melodijų lydimi plauksite į Bračo salą. Laivo įgula, pavaišins ką tik iškepta šviežia žuvimi bei vynu. Brač saloje aplankysite pietinės pakrantės seniausią Bol gyvenvietę. Jos pasididižiavimas Auksinis iškyšulys, kurio smaigalys veikiamas bangų ir vėjo nuolat keičia padėtį.  Pageidaujantys galės pasivaikščioti marmuru grįsta promenada ar tiesiog pasimėgauti maudynėmis „Auksinio iškyšulio“ smėlio paplūdimyje. P.S. Nepamirškite maudymosi kostiumėlio, rankšluosčio ir lengvų drabužių nuo vėjo!

Dienos išvyka į **Bosniją – Hercegoviną:Mostaras – Medžugorje.  Vykstant į Mostarą pakeliui trumpas sustojimas vaizdingame rytietiškame Počitelj miestelyje. Iš vienos pusės miestas apjuostas gynybine siena, iš kitos – Neretvos upe. Pasivaikščiojimas po miestelį apžiūrint mečetę, ant kalno stūksančią XVa. vidurio miesto tvirtovę.  Kelionė į Mostarą. Mostaras – tai penktas pagal dydį Bosnijos ir Hercegovinos miestas, svarbiausias kultūrinis Hercegovinos srities centras, turtingos ir skaudžios istorijos liudininkas. Miestas įsikūręs prie Neretvos upės, per kurią XVIa. osmanų nutiestas tiltas sujungė ne tik abu krantus, bet ir skirtingas kultūras bei religijas. Pažintis su miestu: Pranciškonų bažnyčia, vienuolynas ir vyskupų rūmai krikščioniškame vakariniame krante, pagrindinė miesto gatvė, buvusi fronto linija Jugoslavijos karuose, osmaniškojo laikotarpio senamiestis: turkiški namai, Mehmed Paša mečetė, vingrios prekybinės gatvelės, Neretvos upės ir senojo tilto panorama. Išvykimas į Medžiugorje, kurioje  1981m. šešiems vaikams apsireiškė šv.Mergelė Marija, ir ši vieta tapo  gausiai lankoma piligrimų ir turistų.

KroatijaKroatijaKroatija

10 diena.Ryte išvykimas iš Makarskos Rivjeros. Kelionė į Zagorję.  Trakoščiano pilies*  lankymas. Pilis ir jos apylinkės viena lankomiausių Zagorjės vietų. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose minima XIIa., kuomet buvo pastatyti pirmieji įtvirtinimai. Bėgant amžiams pilis keitė savo išvaizdą, kol galiausiai tapusi grafų Draškovičių nuosavybe, XIXa. buvo pertvarkyta į nuostabią neogotikinę rezidenciją, su ją supančiais parkais ir sodais. Įspūdingi rūmai, apsupti aukštos sienos su bokštu, stovi ant miškais apaugusios kalvos viršūnės. Pilies rūmų muziejuje išvysite baldų, ginklų, bažnytinių drabužių, paveikslų ir retų Draškovičių šeimos portretų kolekciją. Kopiant laiptais į kalną, ant kurio stūkso pilis, pajusite didingą istorinę dvasią ir grožėsitės puikiais vaizdais, o pakilus į viršų prieš akis atsivers dar nuostabesnė panorama į pilį supančias kalvas ir miškus. Išvykimas iš Zagorjės. Kelionė per Kroatiją, Slovėniją, Austriją. Atvykimas į viešbutį Čekijoje (Slovakijoje).

Trakoščian pilies apylinkėsTrakoščian pilisTrakoščian pilis

11 diena. Pusryčiai. Išvykimas iš viešbučio. Kelionė per Čekiją (Slovakiją), Lenkiją. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

 

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu, 3 tarpinės nakvynės su pusryčiais viešbučiuose,
 • 7 nakvynės privačiame sektoriuje: kambariuose su patogumais, studijose, apartamentuose su pasirinktu maitinimu,
 • kelių, ekologiniai mokesčiai,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos  ne lietuvių kalba (Budapešte, Trogire, Splite, Zadare, arbatpinigiai, pietūs, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos.
 •  * MOKAMIEMS OBJEKTAMS  TURĖTI: ~ 50-60  EUR.
 • **Mokamos ekskursijos vyksta susirinkus ne mažesnei kaip 15 asmenų grupei. Sezono metu kaina gali kisti.
 • Oro kondicionierius – esant galimybei tvirtinamas po užsakymo. Priemoka už kambarį – 50 EUR.
 • Kurorto mokestis (mokamas užsakant kelionę): suaugusiems – 7 EUR, jaunimui nuo 12 iki 18 m. – 6 EUR, vaikams iki 12 metų – nemokamai.

 

Išvykimo datos:

 • 2018.05.30, kaina nuo 417eur/asm.
 • 2018.06.06, kaina nuo 417eur/asm.
 • 2018.06.13, kaina nuo 417eur/asm.
 • 2018.06.20, kaina nuo 417eur/asm.
 • 2018.06.27, kaina nuo 439eur/asm.
 • 2018.07.04, kaina nuo 439eur/asm.
 • 2018.07.11, kaina nuo 439eur/asm.
 • 2018.07.18, kaina nuo 439eur/asm.
 • 2018.07.25, kaina nuo 439eur/asm.
 • 2018.08.01, kaina nuo 439eur/asm.
 • 2018.08.08, kaina nuo 439eur/asm.
 • 2018.08.15, kaina nuo 439eur/asm.
 • 2018.08.22, kaina nuo 439eur/asm.
 • 2018.08.29, kaina nuo 439eur/asm.
 • 2018.09.05, kaina nuo 410eur/asm.
 • 2018.09.12, kaina nuo 410eur/asm.
 • 2018.09.19, kaina nuo 399eur/asm.
 • 2018.09.26, kaina nuo 399eur/asm.
 • 2018.10.03, kaina nuo 399eur/asm.

 

Noriu!

NORIU!

Susisiekti

Susisiekite